O mnie

Gravatar01

 

7 pytań do … siebie o sobie

Kim jestem?

Nazywam się Anna Luiza Kasica-Bogucka i jestem psychologiem.

Ukończyłam studia magisterskie z psychologii i studia podyplomowe z Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Już podczas studiów odbywałam staże, praktyki i warsztaty, które wprowadzały mnie w meandry pracy psychologa. Niektóre z nich dały mi niebywale dużo, inne mniej, ale każde z nich było niesamowitym doświadczeniem poznawczym. Pierwsze praktyki w starciu z teorią były, dla wtedy jeszcze studentki psychologii, doświadczeniem iście niezwykłym. Ale nie o tym tutaj.

Staż w szpitalu neuropsychiatrycznym, praca w Zakładzie Psychologii w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej, psycholog w firmie szkoleniowej Team Training Poland oraz pisanie artykułów z psychologii m.in.: na portal Zwierciadło.pl i aktualnie na zmianywzyciu.pl to niektóre z moich zawodowych powodów do dumy.

Dziś piszę i pracuję w kręgu Psychologii Pozytywnej, a mój nowy blog kasicablog.pl, to moje najnowsze dzieło, praca i kontynuacja pasji pisania.

Po co piszę blog?

Jako psycholog chcę promować psychologię i językiem nienaukowym opisywać naukowe teorie, popierać mądre idee, a o niemądrych nie pisać wcale. Chcę propagować hasła psychologii pozytywnej, pisać o jej odkryciach, kiedy działa, a kiedy nie. Chcę polecać merytorycznie dobre książki z działu psychologii, a parapsychologii się wystrzegać. Chcę dać do zrozumienia, że czasami warto jest szukać pomocy, gdy samemu nie daje się już rady.

Dlaczego jest to subiektywny blog o obiektywnej psychologii?

Blog jest edukacyjny i nie ma na celu przedstawiania całej historii i teorii psychologii. Subiektywny oznacza tu, że zawiera tylko wybrane teorie, hasła i mechanizmy z obiektywnej psychologii, o których chcę napisać. Jako, że bliska jest mi psychologia poznawcza i pozytywna – tych teorii będzie tu najwięcej. Co nie oznacza, że innych nie poruszę wcale.

Dla kogo?

Dla nie psychologów pisze ja, psycholog. Psychologów też zapraszam do czytania, choć dla nich z pewnością wiedza ta jest znana ze studenckich ław.

Kogo witam?

Witam wszystkich, którzy chcą czytać o psychologii, dowiedzieć się, czy lepiej być optymistą niż pesymistą, dlaczego bezradność jest wyuczona, albo czy psyche naprawdę wpływa na soma.

Dlatego witam Czytelników otwartych, ciekawych i optymistycznie nastawionych do siebie i innych, tudzież tych, którzy „szukają siebie”. Nie napiszę haseł w stylu „będzie dobrze”, ale podpowiem jak może być lepiej.

Tym, którzy szukają swojej drogi do bycia zadowolonym, spełnionym czy szczęśliwym przedstawię naukowe badania odkrywające podstawowe prawdy o nas samych i proste zasady, pomagające ten cel osiągnąć.

A tak w skrócie, polecam kasicablog.pl, wszystkim ciekawym świata psychologii.

Kogo nie witam?

Nie witam trolli! Nie potrzebuję malkontentów, krytykantów i narzekaczy, którzy wytkną mi każdy błąd, literówkę, albo napiszą, że nie lubią. Nie będę ich analizować, ani odpisywać, a jedynie szybko usunę ich komentarz.

Kim jestem prywatnie? Szczęśliwą żoną Bartka.

_DSC2977_DSC2997

  • W takim razie zachęciłaś mnie do zaglądania tutaj 🙂

    • 🙂 Dziękuję i zapraszam do mojego świata Psychologii Pozytywnej:) Pięknego dnia!