Po co pisać?

4387482121_0f13207a73_z

Kwiecień 7, 2014 • BLOG, Myślę, że • Views: 1121

Kiedyś pamiętniki, dziś blogi, a jutro książki! Po co ludzie piszą, skoro czytelnictwo w naszym kraju spada z roku na rok?

Myślę, że ludzie piszą z potrzeby pisania, dzielenia się talentem i wiedzą, z chęci otwarcia się na innych, może dla zysku czy sławy. Niekiedy jest to forma terapii, głębszego poznania siebie, upustu własnej kreatywności czy artyzmu, którym i wypada i należy się dzielić.

Sądzę, że mimo kiepskich czytelniczych statystyk wciąż można znaleźć wielu Czytelników, którzy czytać nigdy nie przestaną! I dobrze!

Dobry tekst obroni się sam, czego sobie i innym życzę.

Czytajacym, aby odnaleźli to czego szukają. Jeśli spokoju, to ciszy, która nada nowy rytm. Jeżeli zaś przygody na miarę młodego Jonesa, to treści, która przeniesie w świat akcji, odważnego działania i bodźców, które nie pozwolą zasnąć.

Piszącym, zalecam pisanie z pasją o tym co lubią, kochają i znają! Prawda banalna, acz prawdziwa. Pisanie do szuflady może uspokojać, relaksować  czy pocieszać, ale może nie dać poznać się światu, nawet gdy dzieło najszlachetniejsze.

Dodam, że pisać lubię i ja. Moim zadaniem jest pisanie o psychologii, ale mnie prywatnie i tu nie może zabraknąć!

Piszcie jeśli macie chwile, czas i chęci, zdolności, motywację i optymizm! Czytajcie jeśli chcecie podać rękę psychologii pozytywnej.

Photo attribution: Kalyan Chakravarthy via flickr / CC BY-ND 2.0