Jesteś cudem, lekcja pierwsza

Jesteś cudem

Kwiecień 29, 2015 • BLOG, To lubię • Views: 2192

„Jest takie stare powiedzenie: Jeśli myślisz, że jesteś za mały, żeby mieć wpływ na świat, to nigdy nie znalazłeś się w namiocie z komarem”. (s.19)

Dziś o innym rodzaju Psychologii Pozytywnej, o innej lekturze i o innych przypadkach. Czas na pierwszą lekcję, którą pisało życie. Wiele wspomnianych bohaterów to historie prawdziwe, które wniosły w treść tych książek prawdę, szacunek i miłość do siebie lub innych. Pewne pozytywy warto powielać, naśladować i manifestować gdzie się da, zatem tej serii na blogu mówię start!

Moich początków z literaturą Reginy Brett nie będę już wspominać bo pisałam o nich tutaj. Dziś chcę napisać, że z każdej życiowej lekcji można wyciągnąć pewne wnioski, że morały rozlewają się na co dzień, że każde doświadczenie coś niesie, że na brak inspiracji (gdy się ich szuka) nie powinno się narzekać, a życie pełne jest niespodzianek.

I niemało takich inspiracji można znaleźć w publikacjach Reginy Brett. Skąd nagle taka jej i ich sława?

Treści jej książek płyną nie tylko z potrzeby jej serca, bo wiele z nich to przykłady z jej biografii, dalekiej często od różowej. To losy ludzi, których spotkała na swojej dziennikarskiej drodze życia, w zawodach, których się imała i w codzienności, którą dostrzegała. Temu wszystkiemu przyświeca jeden mianownik – szacunek do każdego człowieka. Do każdego nieważne kim jest, co robi i skąd pochodzi. Nie ma tu badań naukowych, słupków, wykresów i statystyk, ale jest prostota i życie prawdziwe. Nie ma tu naukowców pozytywnych, którzy naukowo głoszą szczęście, tylko zwyczajny John, Bob, Ann i inni, którzy są bohaterami tych lekcji i którzy mówią, wiodą i w szczęściu co dzień żyją.

Lektury Brett i tu i za oceanem mają swoje pięć minut. Znajdują Czytelników i wrogów także, ale fama idzie w eter. Dla jednych to dobre lekcje, dla innych banał do kwadratu. Mnie trenują w dalszej pozytywności, docenianiu, zauważaniu, dziękowaniu, szanowaniu, a takich lekcji uważam nigdy dość.

Mój bardzo subiektywny przegląd lekcji Reginy Brett, będzie zawierać motywacyjne, życiowe i inspirujące idee, które w moim mniemaniu warto zapamiętać. To moje wybrane słowa klucze, z którymi się zgadzam, które niosą jakiś przekaz, który według mnie warto podać dalej.

Nie podam treści pierwszej lekcji. Jest smutna, trudna, ale z pięknym finałem. Zacytuję zatem jej przesłanie:

„Ale ta historia zmieniła sposób, w jaki postrzegam tych, których mijamy każdego dnia – ludzi pracujących w zawodach, których większość z nas nie chciałaby wykonywać. Nauczyli mnie, że nikt nie jest zbyt mały, żeby wpłynąć na rzeczywistość”. (s. 23)

Zatem szanujmy się nawzajem, oto odezwa do narodu. Dziękujmy tym wszystkim, którzy swoją pracą co dzień ułatwiają nam życie. Respect!

 

Źródło: Jesteś cudem Regina Brett

 

Tagi:, ,